2024. április 30., kedd

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#1514
Örülök Usrin az újból imegerõsítést !

A Réthly-kiadvány újbóli felmlítésének nagyon örvendek, régóta hajtogatom.
A média kezébe kerülve valami apokalitikus cikkek lennének belõle.
#1513
A klímaváltozás hatásai valóban léteznek, ezt itt senki nem vitatta. De ha kiragadott eseményekrõl kijelentjük, hogy ez "a klímaváltozás miatt van", és "erre kell a jövõben számítanunk", akkor születnek az olyan színvonalú "megoldások", mint a jéghegyek Londonba vontatása, vagy a Balaton feltöltése a Rábából...

A szélsõségek gyakoribbá válását pedig sokféleképpen lehet bizonyítani, de nem így. Az IPCC-s tudósok sem a bulvársajtóból lapátolják össze a híreket, inkább a számoknak hisznek (ld. sevillai adatsor...), és bizony elkülönítik a jelenségek idõjárási és nem-idõjárási (vízhasználat, erdõirtás, stb.) okait. És még így is marad bõven bizonyíték a klímaváltozásra! Kár, hogy a médiában ezekkel már nem találkozunk...

Az ilyen hírek mennyisége nem a szélsõségek számával arányos, hanem a média igényeivel. A mai média pontosan ugyanennyi, hasonlóan "szenzációs" hírt tudott volna gyártani az 50, 100 vagy 200 évvel ezelõtti idõjárásból is. Ettõl még nagyon könnyen lehet, hogy akkor kevesebb szélsõség volt - de ez nem az újsághírekbõl fog kiderülni.

Mellesleg biztos vagyok benne, hogy ha egy Réthly-könyvbõl összeszedném a 18-19. század valamelyik évének rendkívüli eseményeit, és a mai sajtó nyelvezetére átírva, "no comment" zárással bemásolnám ide, néhányan rögtön elkezdenének szörnyûlködni, mikre képes a klímaváltozás. nevet (Pedig akkor a Kárpát-medencén kívülrõl még igen nehezen jutottak el hozzánk a hírek...)
#1512
Nem értelek !
Vannak tények, van klímatváltozás, a hatásaival igenis kell foglalkozni, a VAHAVA és az IPCC is szükséges.
Ám ezek és az újra és újra becsomagolt álhírek (ma.hu, stop.hu, nem is szabadna nézni ...) olyan messze vannak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtõl.

Noli mondatai most nagyon ülnek, eme hírek, nemhogy kiváltanák a kívánt hatást, csak visszafelé sülnek el.
Hiába no, nem a tárgyilagosség, a valós információközlés és jövõbeni konkrét tervtovábbítás, hanem a "hagyneilllesemjelzõvel" tematika vezérli a médiát.

Ne mosszuk össze a kettõt, ne esünk a média hibájába (igaz ez nem hiba, következetes tevékenység, ...), legalább MI legyünk tárgyilagosak.

Ám újra a lefutott köröket rójuk, be is fejezem.
#1511
Igazad van...bocs az indulatért...mindenre van magyarázat, a klimaváltozás hatásai nem is léteznek, mivel azok az események, amelyet annak hisznek, természetes folyamat...halucinál az összes IPCC-s és VAHAVA-s tudós (nem médiasztárok!), holt fölösleges bármilyen felkészülés...hiszen nincs mire...

...és igazad van. Nincs értelme a fokozódó idõjárási anomáliákról beszélni, hiszen ilyen nem is létezik...vettem a lapot.
#1510
Nomad:
Hová ez az indulat !
Nincs itt elkendõzés, vannak tények, ám a hírek java lózung (nézd meg pl. Sevilla elmúlt 10éves májusi adatsorát, az angliai vízhiány emberi eredetû, a usa árvíz csapadékadatai, az északi-sarki légszennyezés sajan régóta tudott dolog).
Jól szólt Noli, a médiatúlkapások nem nekünk szólnak, a megetetni kész tömegnek.
#1509
...én sem akarok kötözködni, de itt nem az objektivitás a kérdés. Az Északi-sarki légszennyezettség tény...ha szerinted nem, kérlek, cáfold. A vízhiány, amely Angliát fenyegeti, kiderül nyáron. A spanyol hõség tény...az amerikai ítéletidõ szintén tény. A New Hampshire-i és Massachusetts-i 70 éves áradás szintén tény. Az is tény, hogy Indiát ennyi jégesõ az elmúlt években nem sújtotta, mint 2006-ban. Tény, hogy az ausztrál kormányzat már elkezdte a felkészülést a klímaváltozás miatt megváltozott körülményekhez.

Nem lenne elég a fórum, hogy felsoroljam azokat az anomáliákat, amelyek az elmúlt öt hónapban napvilágot látott.

Természetesen most jön a hosszútávú meteorológia, meg hogy, „-ilyen már volt a föld történtében.” Valahogy a 100-200 éves idõintervallumok engem hidegen hagynak, mivel én itt, és most élek. Ami pedig az idõjárással történik, azt unokáinkra fogjuk hagyni…már ha lesz mit…

Természetesen MINDENBE bele lehet kötni, lehet kritizálni, hülyének nevezni azt, aki ellent mert bármivel mondani, vagy más véleményen van a többséggel. Engem nem az objektivitás felemlegetése zavar. Inkább az, hogy folyamatosan okosabbak vagyunk azoknál, akik a nap 24 órájában kutatással töltik idejüket, felmérjék, mi várható…az, hogy az IPCC jelentését folyamatosan kalandregénynek vesszük…pedig nem az….mondom ezt az eddig „bekövetkezett” események ismeretében.
#1508
Link
#1507
Igen, az objektivitás nélküli hírek azok, melyek segítségével elhitetik, hogy semmit sem kell tenni, mivel már úgysem tudunk, azért, hogy talán elkerüljünk egy nagyobb problémát, amit a klímaváltozás okoz. Könnyû etetni a médián keresztül a szenzációéhes olvasókat, sokkal könnyebb, mint felelõsen megfogalmazott írásokkal a valós információkat növelve felhívni a figyelmet valamire, amirõl amúgy még nem tudunk eleget (s pont ezért látszik nagyobb esély a pozitív beavatkozásra is).
#1506
Félre ne érts Nomad, ám a hírek javarészében egy csipetnyi objektivítást se látok...
#1505
Olyan szennyezett a levegõ az Északi-sarkon, mint egy nagyváros forgalmas utcáin - Link

Száz éve nem látott szárazság fenyegeti Angliát - Link

Jéghegyet vontatnának Londonba az ivóvízhiány csökkentésére - Link

Hõhullám sújtja Spanyolországot - Link

Ítéletidõ Amerikában - Link

.... es kis szemelvény...egy könyv jut eszembe: Arthur Huxley - Szép új világ....

No comment...
#1504
Link
#1503
Link
#1502
Már megint találtam valamit:Link
#1501
Link
#1500
Köszönöm a kiegészitéseiteket!Valoban itt tanul az ember és el kell fogadni egymás véleményeit, meglátásait, melyek valoban az esetek döntö többségében jók!
Egymást kiegészitve csak tanulhatunk.
#1499
Most,hogy 3 nap után itt vagyok megint egy nem minden évtizedben elõforduló esemény:2 nap alatt itt 70 mm esõ,elõtte 30 nap alatt 17,7.Természetesen tudom,hogy országosan nem ez történt,de a mai 5-10 fokos Tmaxok is durvák,ha tavaly tudom(nehogy beírogassátok),hogy júniusban is volt ilyen.Cseszneken az április 15-én elvetett kukorica árnyékos helyen 12 nap alatt kikelt.Errefelé szokatlanul meleg volt az a 2 hét.Pl.a kajszi 10-én virágzott ki,mostanra néhány almafa kivételével minden fa elvirágzott.Rendkívül hosszú hidegperiódus után április elején kezdtek ébredni a növények,s a két hét hátrányból két hét elõny lett a nyári idõ hatására:még az orgona is kivirágzott,miközben az aranyesõ be sem fejezte.Persze ez nem országos,lehet,hogy csak a Bakonyalján volt így.
#1498
Dehogy baj András, sõt !
Ebbe már én sem mentem bele, hogy jégesõ és jégesõ között is óriási különbség van.
Már csak méret okán is, abszolút jogos a 2cm-es átmérõhatár.
Valamint ugye a kialakulás miatt is, téli félévi záporok kísérõjelensége (dara, max.0,5cm), gyenge egycellás "pulse-type" zivatarok szimpla kihullása (borsó, 0,5-2cm), vagy multicellás (netán szupercellák) külön áramlási struktúráiból jól meghízott leérkezõ (méret akár 10cm, pl. Mályi 2004 06.09: 6-10cm) , netán leáramlással levágódó jegei között.
A tavaszi alsó légrétegek hõmérsékleti viszonyai is fontos ismérv, egyetértek !

Azaz egyértelmû kijelentések elõtt érdemes jól körüljárni a témát, remélem tudtunk segíteni Géza75.
#1496
Még annyit: továbbra is úgy gondolom, hogy az "átlagos" zivatarokból tavasszal sokkal nagyobb eséllyel kapunk jégesõt, mint nyáron. Ha a konvekció csak arra elég, hogy 1 cm-nél kisebb jégszemek keletkezzenek, ezek nyáron a meleg alsó légrétegekben teljesen elolvadnak, a mostani T mellett viszont még le tudnak érkezni. A nyári melegben persze már kialakulhat olyan erõs konvekció, ami sokkal nagyobb jégszemeket termel. Ha most, áprilisban ilyeneket láttunk volna, az tényleg különleges lenne. De azért messze nem szupercellák voltak ezek a mostani zivatarok, jégesõ ide vagy oda...
#1495
Géza75: nemcsak a jégszemek méretében van a különbség, hanem a jégesõt létrehozó folyamatokban is... Lásd Storman 3 nappal ezelõtti hozzászólását a "zivatarlesen" fórumban - remélem, nem baj, hogy itt idézem:

Storman (Budapest II.) 2006-04-26 22:54:10

"Jégesõre szinte mindig van esély, amikor zivatarra, még akkor is, ha csak átlagos egycellás zivatarokra lehet számítani. A legnagyobb reflektivitású részekbe általában szokott vegyülni legalább néhány jégszem. Az más dolog, hogy ez azért elég kis területet szokott ilyen esetekben érinteni. A jégesõt akkor van értelme kiemelni, ha a légköri feltételek jobban kedveznek, mint általában, vagy nagyobb az esély a heves kategóriára (jégszem > 2 cm)."
#1494
Géza75: Igaz, ám megõrizve az objektivítást, azaz ne kiáltsunk farkast minden apró kutyára.
Azaz Usrin véleményét újra csak megerõsíteni tudom, tudván azt, hogy egyik változási tendencia a konvekciós események erõsödés lehet a következõ idõszakban, ám nekem ilyenkor mindig ugyanaz ugrik be, hogy mihez képest, pl. ha az elmúlt éghajlati "döglött" idõszakra (1960-90), az nem igazán mérvadó.
#1493
De érdemes együtt emliteni!A globális-éghajlatváltozás minden "apró" dologban megnyilvánulhat...
#1492
Nem tudom sírjak vagy nevessek: Link
#1491
Azért a mostaniakat nem érdemes együtt említeni az igazán heves, károkat okozó jégesõvel. Ezeknek az aprószemû jégesõknek szerintem épp a tavaszi hûvösebb idõ kedvez: ha nyáron alakulnak ki ugyanekkora jégszemek egy Cb-ben, azok valószínûleg elolvadnak, mielõtt elérnék a felszínt...
#1490
Való igaz, de ha utána nézel azért árrilisban nem gyakori az ilyen helyzet,hogy jégesö legyen ilyen sok helyen..És a melegnek is van köze hozzá.
Ma éjjel nálam 1h-kor volt jégesö...Csendes esö közepette,csak ugy..
Annyit akarok csak kihámozni, hogy az éghajlatváltozással együtt gyakoribbak lesznek az ilyen "ritka" szituk.Üdv.
#1489
Géza75: sztem a jégesõnek az erõs konvekcióhoz van inkább köze mint a hõmérséklethez.
#1488
Az idén igen hamar jöttek a jégesök és a felhöszakadások..A jégesö nagy melegben (30 fok) körül jellemzö...Nem18-20 foknál..
#1487
Egyébként azért volt egy kis szeszélyesség, mert április 12-én havasesõ volt, reggel csak a Mecsekben, késõbb a városban is. Egy nappal elõtte zivatar volt. Mondjuk ebben nagyjából ki is merült a dolog.
#1486
LAM: Itt vagyok! Volt egy kis zûrzavar nálam munka terén, de itt vagyok!
#1485
Nemrég kezembe akadt Probáld Ferenc "Változik-e éghajlatunk" címû mûve!Nagyon érdekes és tanulságos a könyv!
#1484
a tavsz elmaradtáról:
évek óta egyre jobban tapasztalható, hogy a hõmérséklet meredeken megugrik áprilisban. március derekén még masszívan havazgatott, de az orgona virágzás az idén is jelentõsen megelõzte a "ballagási szezont". mintha shift-szerûen váltana az idõ egy hidegebb állapotból egy jelentõsen melegebbe.

az április szeszélyességének elmaradtáról:
idén a tél is egyenletes hõmérsékletû volt. tavaly a pesti kátyúk nagyrésze az un. "hõstressz" miatt alakult ki. többször elõfordult 10-15 fokos napi átlaghõmérséklet különbség két egymás utáni nap között. idén ilyen nem volt. ez az egyenletesség folytatódott áprilisban is.

érdekes lenne mindkét megfigyelést a "számok nyelvén" vizsgálni hosszabb távon összevetve az ághajlati átlagokkal:
1. téli-tavaszi idõszak napi átlag T egyenletessége
2. a tavaszi melegedés hirtelensége ill. fokozatossága
#1483
Na végre sikerült újra életet lehelni a fórumba, visszatérnek a régi hozzászólók! nevet
Már csak Kenya barátunk hiányzik!
Partalan vitáról szerintem itt szó sem lehet! Ez a fórum elsõsorban adatokkal alátámasztott elõrevivõ véleményütköztetések színtere. Remélem..

Snowhunter:Köszönöm! Én is örülök, hogy a "hét szûk hét" után végre felbukkanhattam!

A tavasz normálissága vagy nem normálissága - hangsúlyozottan átmeneti évszak jellege nyomán - meglehetõsen szubjektív megitélés alá esik.
Idén valóban mentes a nagyobb szélsõségektõl, a gyors és "drasztikus" változásoktól, amellett, hogy a meteorógiai adatok (hõingás, T.max, T.min, csapadék) nagy átlagban hozták a szokásos áprilisi értékeket. Persze területi szórásban.
De - és erre igyekeztünk Jaurinummal felhívni a figyelmet -a rövid idõintervallum alatt bekövetkezõ "bolondos áprilisi szeszéllyesség" (nem csak mint hangulati elem) idén elmaradt. (Markáns ciklonális hatások frontjai, korábban beharangozott hidegbetörések, hidegöblitések stb.)
Az azonban elgondolkodtató, hogy április 1.-én (!) minden hivatalos hóadat ellenére a börzsönyi Csóványos-Magosfa 750-800 m feletti csúcsrégiójában (jelentõs kiterjedésû terület) a márciusi téli viszonyok nyomán még mindig 50-60 cm-nyi (helyenként ezt bõven meghaladó) összefüggõ hótakaró volt.
Ezzel szemben április 27-én pedig, az ismert fagyzugos, északra nyitott, magasan fekvõ szûk völgyfõkben és gerincoldalakon, a szubmontán és montán bükkösök május közepi-végi zöld levélzetben pompáznak, aljnövényzetükben márciusi-áprilisi-májusi geofiton fajok kevert virágszönyegével.
#1482
Még egy félreértésre szeretném felhívni a figyelmet. Magyarország területének 98-99%-án az számít átlagosnak, ha VAN fagy áprilisban! Még egyes középiskolai atlaszokban is szerepel a térkép az utolsó tavaszi fagy átlagos idõpontjáról: ez csak az ország legdélibb részén van április 1. elõtt, legtöbb helyen 10-20. közé esik, az Északi-középhegységben május 1. körüli...
#1481
Bakonyvár: bármennyire meglepõnek látod, tény marad, hogy a mostani tiszai árvizeknél a VÍZHOZAMOK nem döntöttek rekordot, márpedig az idõjárás csak ezt tudja befolyásolni. Hogy ugyanakkora vízmennyiség milyen magasra emelkedik, és mennyi idõ alatt tud lefolyni, az már csak attól függ, hogy mennyi akadállyal találkozik a mederben és az ártérben... Továbbá érdemes megnézni, hogy a rendkívüli árvizek NEM a folyók felsõ szakaszán voltak (pedig oda kerül be közvetlenül a csapadék- és olvadékvíz), hanem az alsó szakaszokon. Részben azért, mert a felsõ szakaszok ill. a mellékfolyók "normális" nagyvize szerencsétlenül esett egybe, részben az árterek feltöltõdése, beépítése, stb. miatt...
#1480
A hõmérséklettel kapcsolatban pedig mindig lehet találni olyat ami nem "átlagos", kérdezz meg Bakonyvár meteorológusokat errõl a hónapról hõmérsékleti szepontból !
#1479
Az árvízek természetesen az idõjárás és csapadékháztartás okán létezõ természeti jelenségek.
Csupán arra akartam ráviláígatni, hogy jelen igen komoly árvízet, nem a tavasz rendkívülisége, hanem a téli hónapok igen komoly hóvízkészlete hozta magával, és a Február téliesssége után nagyon is benne van a március közepi lendületes hõmérsékletemelkedés, ám ez szokott jelensége idõjárásunknak, egyik fõ ismérve, Sándor-József-Benedek ...
A hidrológusok talán egyetértenek, hogy még ennél rosszabb lehetõségek is benne lehettek volna ebben a tavaszban, még szerencsénk is volt (március eleji brutális med.ciklon, mindent "lehozó" gyors áradás, a még fagyott talajon, al"á 2001), ha ez kombinálódott volna a mostani 2000-essel rokon rekordközeli hóval ...
#1478
Felhívom a figyelmet,nehogy így maradjon,hogy tavaly a tél folyamán sokkal több hó halmozódott fel és közel sem volt árvíz,bár hetekig azzal riogattak.Most tehát nem a tél a ludas elsõsorban a rekordvizekért,hanem a hirtelen bekövetkezõ márciusi meleg és a folyamatos esõs idõ a vízgyüjtõkön,ami az áprilisi idõszakban is folytatódott.

Az április kapcsán is kell egy két csúsztatással foglalkozni.Én Pápáról írtam és arról,hogy az ország egyes pontjai közt óriásiak az eltérések.Semmi 100 éves rekord megdõlésérõl az idõjárásban nem írtam.Ahogy voltak átlagos áprilisú helyek,úgy voltak nem olyanok is.Ahol 20 vagy 150 mm-el zárul a hónap ott nem átlagos.Ahol voltak fagyok,ott nem szokványos annyira,mint ahogy a fagy nélkülieknél.Nem írtam olyat,hogy a 20 fok áprilisban nem megszokott,de Pápán egy hétig 25 fok körül volt a Tmax,ami a júniusi átlag és nem áprilisra jellemzõ.

Már tavaly is írtam,hogy az a vélekedés,hogy az árvíz nem az idõjárás miatt van elsõsorban (hanem ember,állat,növény ? stb. miatt),ez nekem annyira új,hogy tán szabadalmaztatni kéne és tankönyvekbe foglalni mindenki okulására.
#1477
Egyetértek Usrin, ahogy szoktam.
Bakonyvár:
A tavasz a nagy napi hõingások (15-20°C, nekem pl. 2003-van volt ehónapban 21°C is: -0,5/20,4°C) szülõje, ehhez hasonlókat csak a forró napokon mérhetünk, jól rávilágított Usrin.
Este is írni akartam az árvízi helyzet és a tavaszi "szélsõséges" idõjárás közötti nemlétezõ egyértelmû kapcsolatról, látom hiba volt, he-he !
Áprilisi csapadékok Pápa 1901-1970):
Min:4, 7, 7, 12, 13, 15mm.
Max: 142, 141, 126, 99, 95mm.
Ez csak 70 év, ehavi átlag 50mm, ami bizony ahogy biztos tudod, nem 70*50mm-es hónapokat jelent, ám bármely állomásra ugynezek igazak.
Ennek ellenére nem akarom egy újabb parttalan vita újabb "mea culpa" jellegõ folytatását, tisztában vagyok azzal, hogy vannak más beálítottságú emberek, csak kérek objektivítást.
#1473
Egyébként tényleg kíváncsi vagyok: milyen hõmérsékleteket tartanál normálisnak így április második felében? (Ha a 20°C feletti maximum már túl magas, akkor nyilván elég szûk intervallumra gondolsz. De hányszor valósult ez meg a régi feljegyzéseidben?)
#1472
Bakonyvár: T(min)-t a T(max)-szal összehasonlítani elég látványos túlzás! A WO adatai alapján a -2°C-os reggel napján (ápr. 8.) 16°C volt a maximum. Ehhez képest már csak 5-10°C-os melegedés állt be az elmúlt hetekben, ami a tavasz kellõs közepén talán mégsem "szélsõség". Az árvizeknél a télen lehullott hó játszotta a fõszerepet, ezt sem túl helyénvaló a tavasz rendellenességeként is "elsütni"... mint ahogy önmagában a vízállások sem sokat mondanak. (A Tiszán Szolnoknál a 70-es években még 9 méteres vízállással vonult le UGYANAKKORA vízhozam, mint manapság 10 méter felett. Ebben bizony nem az idõjárás a "bûnös"!)
#1471
Ápr. 8-án még -2 fokot mértem,15-tõl folyamatosan 20-27 fokos Tmaxok vannak.Ez errefelé nem átlagos,de a csapadék minimális volta sem.Ugyanakkor az itteni 17-el szemben sokfelé jóval 100 mm felett lesz a havi szumma és felhõszakik jégesõk sokaságáról hallok.Folyóink jelentõs hányadán 100% feletti vízállások voltak,helyenként fél méterrel több az eddigi rekordnál.Persze ezt felfoghatjuk átlagnak,ki hol él,úgy ítél.
#1470
Bizony, egy eddig egy nagyon is szép tavasz, szélsõségektõl mentes.
Örülök LAM újabb felbukkanásának.

Floo: Akkor a sima-fordított játékot (tuti nem LESZ gyümölcs, lefagy-mindentele LESZ, nalátod ezért érdemesebb a feltételességet alkalmazni, jelen esetben a LEHET-tel) lezárhatod, he-he !
#1469
Jaja ugy néz ki elmarad a tavaszi fagy,végre lesz gyümi,juhhhééééj nevetnevet

Ilyen szép tavaszunk rég volt már,itt volt az ideje...

A klimaváltozás annyiban van benne,hogy régen ez volt túlsúlyban,most viszont egy szép normális tavasz epizódjellegü...
nevetnevet

Hüüü mitkapok én ezért nevetnevet
#1468
Jaurinum, az öröm kölcsönös!
Bizony sokan boldogok a beköszöntött "kora nyár" 20 C° feletti T max.-ai miatt, a zivi szerelmesek (köztük én is) a jó kis labilitást üdvözlik. De ez így vagy úgy de nem az igazi április.
Ebben az évben elvesztette markánságát, változatos szeszélyességét.
Idõjárási diverzitását? ;-)
Helyette jellegtelen homogenitás, hetekig tartó "bárikus mocsár".
Bár a visszatekintõben lenne a helye, de mivel szívembõl beszélve "önmaguk tempójától majd hasra esõ hódarával teli gomolyokról irtál", szinte képszerûen megjelent elõttem 2004. május 24-e (!).
Magas-Börzsöny, Rakottyás-bérc, délelõtt 12.15, tszf 700-710 m. Pontosan leírásod szerinti cumulusok rohamát éltük át, heves,intenzív és sorozatos graupel záporok közepette, a ciklon hátoldalon betóduló labilis sarki levegõ betörése nyomán. A kitetett gerincen viharos ÉNy-i széllel.
Na pont ez hiányzik...


#1467
De el ám.. Amikor egymást kergetik az önmaguk tempójától majd hasra esõ, hódarával teli gomolyok, s amikor a süvítõ szélben lefagy az ember füle a +5 fokban, a kivilágoszöldült kertet-parkot félórás fehérség borítja.. No de sebaj, bennem már tovább fordult a biológiai óra, az elmúlt napok kora délutáni árnyék után kutatása után pedig nem is tûnik olyan messzinek (és nemkívánatosnak) a késõ õszi hóért-izgulás..
LAM, jó újra hallani Felõled !
#1466
Kevés olyan áprilisra emlékszem amikor fenn a hegyekben (Magas-Börzsöny) ne lett volna hózápor, graupelzápor és egyéb hidegöblitéses nyalánkságok. Átmeneti évszakként a tavaszhoz ezek az ingadozások normálisan hozzá tartoznának. Idén ez úgy néz ki elmarad.
#1465
Igazi normális tavasz, semmi hõség, semmi fagy..

Utolsó észlelés

2024-04-30 15:21:33

Nagykovácsi

23.2 °C

RH: 42 | P: 1023.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

120448

Hírek, események

Gyors váltás: visszatér a nyárias idő

Időjárás-változás | 2024-04-24 16:54

pic
Már látszik a vége! Péntektől melegedés kezdődik, vasárnaptól visszatér a kora nyáriasan meleg idő.